top of page

hizmet sözleşmesi

1. GİRİŞ ve TANIMLAR

1.1. giriş

    guideist'e hoşgeldiniz. bu hizmet sözleşmesi, guideist ile sizin aranızdaki ilişkileri düzenler. lütfen dikkatlice okuyunuz.

1.2. tanımlar

    mevzubahis hizmet sözleşmesi için;

i. ''siz'', 18 yaşın üstündeki herhangi bir kişiyi veyahut herhangi bir şirket veya yasal oluşum adına siteye giren ve hizmet veya hizmetleri kullanan kişiyi ifade eder.

ii. ''guideist'', hizmet sağlayıcıyı, firma’yı, sosyal medya hesaplarını ve siteyi (sözleşmede ''biz'', ''bizi'', ''bizim'' olarak da ifade edilir) ifade eder.

iii. ''hizmet sağlayıcı'', siteye girilen bilgileri firma’yla işbirliği içerisinde işleyen herhangi bir tabii veya yasal kişiyi ifade eder. sözkonusu sıfat; hizmeti yürütmek, firma’yla birlikte hizmeti sağlamak, hizmete ilişkin hizmetleri yerine getirmek veya hizmetin nasıl kullanıldığına ilişkin firma’yla birlikte analiz yapan kişiye işaret eder.

iv. ''firma'' (sözleşmede ''firma'' olarak geçecektir), konumu merkez mh. rıza güney sk. no: 1-b k: 4 d: 12 53400 ardeşen - rize'de bulunan endemik tur'u ifade eder.

v. ''sosyal medya hesapları'', ''guideist'' adlı youtube kanalıyla ''guideist'' kullanıcı adlı instagram profilini ifade eder.

vi. ''site'', https://www.guideist.com'dur.

vii. ''hizmetler'', guideist'in turlarıdır.

vii. ''cihaz'', hizmete erişim imkânına sahip, internet kullanabilen bir akıllı telefon, bilgisayar veya tableti ifade eder.

viii. ''üçüncü taraf sosyal medya hizmeti'', herhangi bir kullanıcının hesap oluşturup hizmetlere erişebileceği herhangi bir site veya sosyal medya ağını ifade eder.

ix. kişisel bilgi, kimliği belirli ya da belirlenebilir herhangi bir kişiye ait bilgiyi ifade eder.

x. kullanım bilgisi, hizmetin kullanımı veya hizmetin kendi yapısından kaynaklı olarak otomatik şekilde toplanan bilgiyi ifade eder. buna örnek, kullanıcının internet sitesine kaç defa giriş yaptığıdır.

2. HİZMETE İLİŞKİN MADDELER

2.1. rezervasyonlar

i. site üzerinden gerçekleştirilen tüm rezervasyonlar bu hizmet sözleşmesi'ne tabidir.

ii. tüm rezervasyonlarda, rezervasyonu yapan kişi rezervasyonda ismi yazılı tüm kişiler adına bu hizmet sözleşmesi’ni kabul etmiş sayılır.

iii. hizmetlerden istifade etmenizin bir şartı olarak, rezervasyon süreciniz içerisinde sağlayacağınız bilgilerin doğru, kesin, güncel ve eksiksiz olduğunu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

iv. ilave olarak (a) guideist tarafından hizmetleri kullanmaktan men edilmediğinizi; (b) guideist'in herhangi bir rakibi adına hareket etmediğinizi ve (c) bu sözleşmeyi kabul etmede tüm yasal iktidar ve yetkiyi taşıyor olup, bu sözleşmeyi kabul ederek başka herhangi bir sözleşmeyi ihlal etmediğinizi kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

v. guideist, hizmetleri kullanımınıza yalnızca kişisel ve ticari olmamak kaydıyla ve/veya hizmetlerin rezervasyonunu yapmak için yasaya uygun olarak hareket ettiğinizde müsaade eder.

vi. tur esnasında profesyonel tedavi veya özel ekipman kullanımını gerektirecek herhangi bir fiziksel, duygusal veya zihinsel rahatsızlığınızı rezervasyon esnasında bize yazılı olarak bildirmeniz gerekir. bildirmemeniz durumunda guideist sizi geziye kabul etmeme ve ücret iade etmeme hakkını haizdir ve böyle bir durumda herhangi bir maddi veya manevi sorumluluk kabul edilmez.

vii. ilave olarak covid-19'a ilişkin bilgilerinizi de rezervasyon öncesinde sağlamanız gerekmektedir. sağlamamanız durumunda guideist sizi geziye kabul etmeme ve ücret iade etmeme hakkını haizdir ve böyle bir durumda herhangi bir maddi veya manevi sorumluluk kabul edilmez.

viii. hamileliğinde 6. ayını doldurmuş kadınları turlarımıza kabul edemediğimizi bildiririz.

2.2. ödemeler

i. tüm ödemelerimizin tamamı hizmet öncesi tahsil edilir.

ii. bir kereye mahsus ödemelerden birini gerçekleştirdiğinizde, halihazırda uygulamada olan ve hesabınıza yansıtılan hizmet ücretlerinin tamamını ödemeyi kabul etmiş olursunuz.

iii. ziyaret edilmiş herhangi bir alana, tura veya herhangi bir dış hizmet sağlayıcısından yapılmış rezervasyondaki turlar içerisindeki benzer alanlara öncesinden bilet almış olmanız durumunda guideist, herhangi bir ödeme yapmak veya ücret bölüştürmekle yükümlü değildir.

iv. bize kredi kartı numaranızı ve ilgili ödeme bilginizi vermekle; bilgilerinizi hemen doğrulama ve sonrasnda hesabınızdan gerekli miktarı çekme yetkisini bize vermiş, ek bir bildiriye ve rıza teslimine gerek olmadığını kabul etmiş olursunuz.

v. ödemeniz sonrası firma tarafından tarafınıza en geç 7 gün içerisinde fatura gönderilir.

vi. guideist, her zaman fiyatlarını ve ödeme yöntemlerini sitesinde yayınlaması üzerine değiştirmek hakkını haizdir. çözülememiş ve eksik kalmış herhangi bir ödemeden kaynaklı adli ücretler ve diğer ücretlerin tamamı sizin sorumluluğunuzda olup sizin tarafınızdan ödenir.

2.3. iptal & iadeler

i. semt gezileri

    a. tur tarihinden 24 saat öncesine kadar iptaller gerçekleştirilebilir ve bu durumda ücretin tamamı 10 iş günü içerisinde iade edilir.
    b. tur tarihine 24 saatten az bir zaman kala gerçekleştirilen iptaller için herhangi bir iade yapılamamaktadır.
    c. guideist, herhangi bir rezervasyonu herhangi bir sebepten ötürü bildirimde bulunmaksızın tur tarihinden 1 hafta öncesine kadar iptal etme hakkını haizdir. sözkonusu iptal durumunda ücretin tamamı 10 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirenlere iade edilecektir.
    ç. tura zamanında gelmeme veya geç gelme dolayısıyla herhangi bir iade yapılamamaktadır.

 

ii. kişiye özel

    kişiye özel hizmetlerimizin iptal ve iadeleri, verilecek hizmetin doğası gereği yapılacak sözleşme üzerinde belirtilecektir. 

iii. genel koşullar

    a. iptaller yazılı olarak, tarafınıza fatura kesilmişse hizmete ait faturanın ilişikli olduğu e-posta yoluyla yapılmalıdır.
    b. rezervasyonların iptali ancak tarafınıza e-posta yoluyla bildirim gönderdiğimizde ve tüm ücretlerin geri gönderimi tamamlandığında gerçekleşir.
    c. guideist'in tüm hizmetleri bir bütündür; bundan ötürü bir rezervasyon gerçekleştikten sonra, mücbir sebep veya şahsî tercih kaynaklı herhangi bir sebepten ötürü istifade edemeyeceğiniz/etmeyeceğiniz bir hizmet kısmıyla alâkalı herhangi bir kısmî iade sözkonusu olamaz.
    ç. kredi kartının yetkisiz kullanımıyla bir rezervasyon yapılması ve hizmetin gerçekleşmesi durumunda herhangi bir iade yapılmaz.

2.4. hizmetlerin ifası

i. lütfen buluşma noktasına rahatlıkla varabilecek kadar kendinize zaman tanıyın. buluşma noktasına zamanında varılmaması durumunda sorumluluk kabul etmemekteyiz.

ii. lütfen grubunuzun bütün üyelerinin yanlarında geçerli bir kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet, vs.) bulundurmasına özen gösterin. yanınızda bir kimlik bulunmaması durumundan doğacak bütün maliyetler sizin tarafınıza yüklenecektir.

iii.  grevler veyahut herhangi öngörülemeyen bir mücbir sebeple, güzergâhınız üzerinde bulunan bir ziyaret noktası ziyarete kapatılırsa, tarafınıza bir alternatif sunacağımızı kabul, beyan ve taahhüt ederiz.

iv. tekerlekli sandalyeye ihtiyacınız olması durumunda kapanır ve küçük tekerlekli sandalyenizi kendiniz getirmeniz gerekmektedir. bazı gezilerimizdeki bazı noktalar, tekerlekli sandalyeyle girişe müsait değildir, bundan ötürü guideist herhangi bir tekerlekli sandalye yardımı veya erişilebilirliği garanti etmemektedir.

v. guideist, tur esnasında görmeniz gerekebilecek herhangi bir tedavi masrafından sorumlu değildir. ilave olarak, hiçbir şart altında tur esnasında göreceğiniz tedavinin kalitesinden veya eksikliğinden sorumlu olmadığımızı da bildiririz.

vi. bir tur katılımcısının davranışının saldırgan veya diğer katılımcıları rahatsız edecek düzeyde olduğu, kendisi veya diğer katılımcıların güvenliğini riske attığı kanaatine vardığımızda sözkonusu katılımcının turdan ayrılmasını, hiçbir sorumluluk kabul etmeden talep etme hakkımız bulunmaktadır.

vii. herhangi bir seyahat sigortası yaptırmamakta olup, her katılımcının kendi seyahat sigortasını yanında bulundurması gerektiğini bildiririz.

3. SİTEYE İLİŞKİN MADDELER

3.1. lisans

    kullanıcı, siteyi bu hizmet sözleşmesi'ne bağlı olarak kullanmak üzere geri alınabilir, özel olmayan, transfer edilemeyen, kısıtlı bir lisansa sahip bulunmaktadır.

3.2. sitenin kullanımı

i. site üzerindeki içerik ve bilginin (''guideist'' markası, mesajlar, veriler, bilgiler, metin, müzik, ses, fotoğraflar, görsel, video, harita, ikonlar, yazılım, kod veya diğer materyal ve site içeriğini sağlamak üzere kurulu altyapı dahil fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere [burada toplu olarak ''site içeriği'' olarak anılacaktır]) mülkiyeti endemik tur’a aittir. sözkonusu içeriği herhangi bir şekilde değiştirmek, kopyalamak, dağıtmak, iletmek, göstermek, uygulamak, yeniden üretmek, yayınlamak, lisanslamak, site kaynaklı çeşitli eserler üretmek, transfer etmek, veya site üzerinden alınan herhangi bir ürünü veya hizmeti satmak veya yeniden satmak yasaktır. hizmetlerin ve/veya ürünlerin herhangi başka bir şekilde kullanımı endemik tur’un yazılı iznine tabidir. ilave olarak, aşağıdakileri ifa etmemeyi ve başkalarının ifa etmesine yardımcı olmamak/yol açmamayı da kabul etmiş sayılırsınız:

 

     a. siteyi veya site içeriğini herhangi yasadışı bir amaçla kullanmak,
    b. açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir robot, örümcek, veri kazıyıcı veya otomatik bir araç ile veya elle; giriş, veri kazıma, indeksleme, ele geçirme veya başka herhangi bir şekilde herhangi bir amaçla siteyi veya herhangi bir site içeriğini kullanmamak;
    c. sitedeki robot önleme başlıklarının kısıtlamalarını ihlal etmemek veya etrafından dolanmamak veya siteye girişi önleyen veya kısıtlayan herhangi başka bir önlemin etrafından dolanmamak,
    ç. kendi takdirimize göre altyapımızda aşırı trafik yaratacak veya altyapımıza orantısız bir yükleme yapabilecek herhangi bir zararlı eylemde bulunmak,

     d. açık yazılı iznimiz olmadan sitenin herhangi bir kısmına derin linkleme yapmak,

     e. yazılı yetkilendirmemiz olmadan siteyi ''çerçeveleme'', ''aynalama'' veya başka herhangi bir şekilde başka bir siteye aktarmak,
    f. herhangi bir yazılımı değiştirmeye, çevirmeye, uyarlamaya, düzenlemeye, kaynak koda dönüştürmeye, tersine çevirmeye veya ters mühendisliğe kalkışmak,
    g. siteyi kullanarak başka birini tehdit, takip, dolandırma, tahrik, taciz etmek veya tacizine sebep olmak veya başka bir kullanıcının siteyi kullanmasına başka bir şekilde karışmak,
    h. siteyi kullanarak spam, zincirleme e-posta, kampanyalar, çöp e-posta, piramit şema, anket veya ticari olan/olmayan herhangi kitle mesajlaşma sistemlerini kullanmak,
    ı. menfaat çatışması yaratacak; farklı iş sahipleriyle denetleme takas etmek, denetleme yazmak veya talep etmek gibi eylemlere siteyi araç etmek,
    i. fanatik ve ayrımcılık yanlısı söylemlerde bulunmak,
    j. siteyi üçüncü bir tarafın; gizlilik, telif hakkı, tescil, patent, ticari sır, manevi hak, özel hayat hakkı, yayınlama hakkı veya diğer fikri veya mülki haklarını ihlal edecek şekilde kullanmak,
     k. siteyi kullanarak pornografik veya yasadışı içerik yaymak,
    l. siteyi kullanarak küçüklerden kişisel bilgi talep etmek veya küçükler dahil herhangi bir kişiyi tehdit etmek, kişiye zarar vermek veya zarar verilmesine sebep olmak,
    m. siteye ve siteye bağlı bilgisayar sistemlerine ve ağlarına bilgisayar korsanlığı, şifre madenciliği veya başka bir şekilde yetkisiz giriş yapmak,
    n. siteyi kullanarak herhangi bir bilgisayar virüsü, solucanı, truva atları veya yıkıcı etkiye sahip herhangi başka bir unsuru yaymak (toplu olarak ''virüsler''),
    o. sitenin işleyişine karışacak herhangi bir yazılımı veya cihazı kullanmak veya sitenin işleyişini aksatmaya kalkışmak,
    ö. siteyi kullanarak herhangi bir bilgisayar ağının güvenliğini ihlal etmek, şifrelerini veya gizli kodlarını kırmak,
    p. sitenin güvenliğini ihlal etmek veya sekteye uğratmak veya siteye herhangi bir şekilde zarar vermek veya
    r. sitenin güvenliğiyle ilişkili, sitenin içeriğini kısıtlayan veya engelleyen veya sitenin kullanımıyla ilgili kısıtlayıcı yaptırımları bulunan herhangi bir yönünü kaldırmak, altetmek, engellemek, zarara uğratmak veya herhangi bir şekilde bu yöne karışmak.

ii. herhangi bir şekilde bir kullanıcı içeriğini gizlemek, değiştirmek veya gözlemek gibi bir mecburiyetimiz olmamakla beraber herhangi bir kullanıcı içeriğini herhangi bir sebepten, herhangi bir zamanda ve bildirimde bulunmaksızın kaldırmak, gizlemek, çevirmek veya değiştirmek hakkımız saklıdır.

3.3. gizlilik politikası

i. bu gizlilik politikası, sitemiz guideist.com ve ilişkili alt alan adlarında (toplu olarak, ''site'') geçerlidir. sitemizi kullanarak bu gizlilik politikasını okuduğunuzu, anladığınızı ve politikamızda tanımlanan şekliyle bilgilerinizin tarafımızca toplanmasını, depolanmasını, kullanılmasını ve ifşasını onayladığınızı kabul etmektesiniz.

ii. guideist, siteyi ziyaret ettiğinizde, herhangi bir hizmeti almayı kabul ettiğinizde veya bu hizmete iştirak ettiğinizde sizden bilgi toplar. sizden, aşağıdaki bilgileri toplarız:

    a. kişisel olmayan bilgiler: ziyaret ettiğiniz sayfalar, ip adresiniz, tarayıcı türünüz ve tarayıcınızın dili, ziyaretinizin tarih ve saati
    b. e-posta adresi
    c. isim ve soyisim
    ç. telefon numarası
     d. kimlik numarası
     e. doğum tarihi
    f. ikamet adresi
     g. covid-19'la ilgili, verilmesi yasal olarak zorunlu bilgiler
     ğ. yazılı talepte bulunmanız haricinde, hizmetlerimizi ifa ederken çekeceğimiz/kayda alacağımız görseller (toplu olarak, ''görseller'')
     h. tarafımıza ileterek; dünya üzerinde mevcut durumda bilinen veya sonradan üretilecek herhangi bir araç ile herhangi bir amaçla dünya çapında kullanmak, yeniden üretmek, değiştirmek, uyarlamak, çevirmek, dağıtmak, yayınlamak, çeşitli eserler yaratmak ve genel olarak yayınlamak adına özel olmayan, telifsiz, ücretinden tamamen vazgeçilmiş, sürekli, transfer edilebilir, vazgeçilemez hakkını bize sağladığınız herhangi bir geribildirim, yorum, fikir, geliştirme ve öneri (toplu olarak ''kullanıcı içeriği'') ve bu içerikle bağlantılı olarak sağlayacağınız isim. buna ek olarak, söz konusu içeriğe herhangi bir isim atfedip atfetmeme hakkının bize ait olduğunu da kabul etmektesiniz. içerik sağlayarak bu hizmet sözleşmesinin herhangi bir kısmını ihlal eden kişi veya kuruma karşılık olarak guideist'in ve sizin hakkınızı arama hakkını da bize tevdi etmektesiniz. sağlayacağınız içeriğin gizli olmadığını ve tescilsiz/patentsiz olduğunu kabul etmektesiniz. ayrıca, içerik üzerinde herhangi bir manevi hakka (isnat veya bütünlük dahil) sahip olduğunuzun tespit edilmesi durumunda; içerikle, içerik kaynaklı başka bir eserle, güncellemeyle veya geliştirmeyle alakalı kişisel olarak tanımlanabilecek herhangi bir bilginin kullanılmasını talep etmeyeceğinizi; söz konusu içeriğin guideist tarafından yayınlanmasını, kullanılmasını, değiştirilmesini, silinmesini ve söz konusu içerikten istifade edilmesine itirazınızın bulunmadığını; içeriğin herhangi bir yazarından manevi hak talebinde bulunmamayı, söz konusu yazar üzerinde yetki iddia etmemeyi sonsuza dek kabul ettiğinizi ve söz konusu hak ve yetkilerden ebediyen feragat ettiğinizi ve herhangi bir manevi hak sebebiyle bizlere karşı bulunacağınız farklı türde iddialardan ebediyen vazgeçtiğinizi bildirmektesiniz.

iii. ''a'', ''b'', ''c'' ve ''ç'' bentlerinde belirtilen bilgiler kısmen veya tamamen aşağıda belirtilen amaçlar ve/veya platformlarda kullanılabilir;

    a. aldığınız hizmetlerle ilgili sizi bilgilendirmek
    b. dilediğiniz zaman almayı reddedebileceğiniz; hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında guideist veya endemik tur olarak tarafınıza bültenler göndermek
    c. sitemizin istatistiksel analizi

iv. ‘’c’’ ve ''ğ'' bendinde belirtilen bilgiler kısmen veya tamamen aşağıda belirtilen amaçlar ve/veya platformlarda kullanılabilir;

    a. teşhir, dönüştürme, farklı dillere çevirme, anlam açıklığı ve gramer adına düzenleme, reklamlara ve diğer işlere yerleştirme, çeşitli eserler üretme, sitede ve sosyal medya hesaplarında tanıtmak ve yaymak dahil olmak fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere faaliyetler ve
    b. sitedeki, sosyal medyadaki ve görsellerdeki içeriğe ek veya görselleri, sitedeki ve sosyal medyadaki içeriği barındıran reklam ve diğer bilgiyi teşhir etmek. bununla birlikte, söz konusu reklamlardan ötürü tarafınıza herhangi bir ücret ödenmeyeceğini kabul etmiş olursunuz. sözkonusu reklamların tarzı, biçimi ve içeriği tarafınıza bildirim yapmaksızın değiştirilir.

v. istisnai olmakla beraber bizimle paylaştığınız bilgileriniz, farklı makamlarla paylaşılabilir. bu istisnai durumlar; kanun, kanun hükmünde kararname, yönetmelik vb. gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluk ve yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne uygun yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi olabilir.

v. bilgileriniz, 6098 sayılı türk borçlar kanunu'na göre 10 yıl süreyle saklanır.

vi. bizimle paylaşmanız veya bir rezervasyon yapmanız durumunda kişisel bilgilerinizi güvende tutmak adına çeşitli yöntemler uygulanır. bilgilerinizi, güvenli bir sunucuda barındırırız. kredi kartı bilgisi gibi hassas bilgiler güvenli soket katmanı teknolojisi üzerinden aktarılır ve ödeme geçişi sağlayıcılarımızın sadece özel giriş haklarına sahip ve edindikleri bilgileri gizli tutmakla yükümlü yetkili kişilerinin erişebileceği veritabanına aktarılır. ödeme sonrası, özel bilgileriniz (kredi kartı, sosyal güvenlik numarası, mali bilgiler gibi) dosyalanmaz. bilgilerinizi, alakasız bir üçüncü tarafla paylaşmamayı taahhüt ederiz. bununla birlikte tarafımızca, bize veya bizim üzerimizden üçüncü bir tarafa aktaracağınız bilgileriniz için mutlak bir güvenlik garantisi vermemek ve temin etmemekte veya hizmete ilişkin bilgilerinizin fiziksel, teknik veya yönetimsel tedbirlerimiz ihlal edilerek başkaları tarafından erişilemeyeceği, ifşa edilemeyeceği, değiştirilemeyeceği veya yok edilemeyeceği taahhüdünde bulunamamaktayız.

vii. 13 yaş altı çocuklardan kasti olarak bilgi toplamamaktayız. 13 yaş altı çocukların bizimle herhangi bir kişisel bilgisini paylaşmaması gerekmektedir.

viii. sitenin ziyaret ettiğiniz yerlerini belirleyebilmek adına ''çerezler'' kullanmaktayız. çerezler, tarayıcınız tarafından bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yerleştirilen küçük bilgilerdir. sitedeki içerikleri kişiselleştirmek adına da çerezleri kullanırız. tarayıcıların çoğu çerez kullanımını engelleme seçeneğine sahiptir. bununla birlikte, çerezleri engellemeniz durumunda sitemizin bazı işlevlerini veyahut tümünü kullanamayabilirsiniz. çerezlere hiçbir zaman kişisel bilgi yerleştirmemekteyiz.

ix. kullandığımız yöntemler arasında yeniden pazarlama da bulunmaktadır. yeniden pazarlama, sitemizi halihazırda ziyaret etmiş kişilere internet üzerinde reklâmların gösterilmesi faaliyetidir.

4. GENEL MADDELER

4.1. sorumluluk


i. guideist, ilişkili varlıkları ve aracıları; ulaşım, konaklama, alışveriş, gezi, rehberlik, refakat, etkinlikler, atölyeler veya rezervasyon yaptırılmış turlarla ilişkili diğer hizmetleri sağlayan tedarikçilerin sadece bir aracısı konumundadır. mevzubahis hizmetler, yalnızca mevzubahis tedarikçilerin hizmet sözleşmelerine tabidir. guideist; sözkonusu geziler için hizmetler veya mallar sağlayan herhangi bir kişi veya kurumun maliki ve yöneticisi değildir ve sonuç olarak söz konusu tedarikçilerin personeli, ekipmanı veya operasyonları üzerinde bir kontrolü bulunmamaktadır, binaenaleyh (a) hastalık, hava şartları, grevler, çatışmalar, savaşlar, terörist faaliyetler, doğa olayları, yerel kanunlar veya diğer sebeplerden (b) tur tedarikçilerinin veya söz konusu hizmeti yerine getiren çalışanların veya aracıların herhangi bir yanlış, ihmalkar, bilinçli veya yetkisiz davranış, kusur, eksiklik veya gecikmesi (c) tedarikçiler tarafından sahip olunan, işletilen veya herhangi başka bir faaliyette kullanılan herhangi bir aracın kusuru ve ekipmanı (d) veya guideist'in doğrudan gözetimi, denetimi veya sahipliği altında bulunmayan herhangi bir kısmın veya tarafın herhangi bir yanlış, bilinçli veya eksik davranışı veya kusurundan ötürü herhangi bir kişisel yaralanma, ölüm, mal zararı veya başka bir zarar, kaza, gecikme, uygunsuzluk veya düzensizlikten sorumlu değildir.
tüm hizmetler ve borçlar, ifa edildikleri ülkenin kanun ve düzenlemelerine tabidir. tarafımızdan düzenlenen herhangi bir tur veya geziye katılan katılımcıların kişisel etkilerinden veya herhangi bir kişisel eşyadan sorumlu bulunmamaktayız. katılımcılar, dilerlerse kişisel eşyalarının kaybını veya kişisel etkileri tazmin adına seyahat sigortası yaptırma hususunda kendileri sorumludurlar.

ii. guideist, herhangi bir tedarikçinin veya üçüncü tarafın, güzergah üzerinde yapacağı değişikliğinden veya ihmalkar, kasıtlı davranışından veya davranışsızlığından sorumlu değildir.

iii. bazı hizmetler mağazalar veya satıcılara ziyareti içermektedir. guideist, gezinin bir parçası olsun olmasın gezi esnasında yapacağınız alışverişlerden sorumlu değildir. tedarikçilerin gezi hizmetlerinden faydalanarak; size veya beraberinizdekilerin başına gelebilecek herhangi bir kaza, yaralanma, mal zararı veya kişisel kayıptan ötürü sorumluluğu söz konusu tedarikçilerde arayacağınızı ve söz konusu durumlardan ne bizim, ne de herhangi bir temsilcimizin sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

iv. sitemizde paylaşacağınız içeriklerden siz sorumlusunuz. paylaşacağınız içeriklerle ilişkili; söz konusu içeriklerin eksiksiz, bütün, kullanışlı olduğuna dair herhangi bir kimsenin güveni veya paylaştığınız içerikteki bilginin sizi kişisel olarak tanınır hale getirmesiyle ilgili tüm risklerin sorumluluğu sizdedir. burada tanımlanan içeriğin sahibi olduğunuzu veya kullanım adına gerekli izinlere sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz. ek olarak, söz konusu içeriğin tarafımızca herhangi bir şekilde destek görmediğini de kabul etmektesiniz.

v. sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın siteye ileteceği herhangi bir içerikten veya sözkonusu içeriğin yaratacağı zarardan veya kayıptan sorumlu olmamaktayız. buna ek olarak guideist, sitede karşılaşabileceğiniz herhangi bir hata, hakaret, iftira, onur kırıcı davranış, ihmal, sahtelik, müstehcenlik, pornografi veya küfürden de sorumlu değildir.

vi. maliyeti sadece size ait olarak, paylaşacağınız içeriğin yedeğini tutmak ve ikamesini bulundurmaktan sadece siz sorumlu bulunmaktasınız. guideist, içeriğinizi tutmak veya kopyalarını size sağlamakla sorumlu bulunmamaktadır ve içeriğinizle alakalı herhangi bir gizlilik garantisi vermemektedir.

vii. sitemiz, tarafımızca yönetilmeyen başka sitelere ve hizmetlere bağlantılar içerebilir. buna ek olarak, üçüncü tarafa ait içerikleri (veri, bilgi, uygulamalar ve hizmetler dahil) yayınlayabilir ve bulundurabiliriz. üçüncü tarafa ait hizmetler ve bağlantılar, elverişlilik yaratmak amacıyla sağlanır ve söz konusu hizmetler ve bağlantılara erişiminizde, risk tamamıyla söz konusu tarafın sözleşmesine bağlı olacak olan size aittir. üçüncü tarafın bağlantısına tıkladığınızda, üçüncü tarafın sitesine yönlendirilirsiniz. bundan ötürü ziyaret ettiğiniz her sitenin gizlilik politikasını okumanızı tavsiye ederiz. üçüncü tarafa ait site veya hizmetlerin içeriği, gizlilik politikası ve uygulamaları hakkında hiçbir kontrolümüz olmadığını ve dolayısıyla hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi bildiririz.

viii. uğrayacağınız kayıplara bakılmaksızın; bizim, bu sözleşme hükümleri çerçevesinde bulunan tedarikçilerimizin ve yasal çözüm yolunuzun sınırı, hizmet için ödeyeceğiniz miktarla sınırlıdır.

ix. yürürlükteki kanunların elverdiği ölçüde, guideist ve tedarikçileri herhangi bir özel, tesadüfi veya dolaylı zarardan (siteyle birlikte kullanılmış herhangi bir üçüncü taraf donanımı ve yazılımını ve/veya siteyi kullanamama veya kullanabilmeden kaynaklı kâr kaybına ve veri veya diğer bilgi kaybına ilişkin zararlar, iş kesintileri, kişisel yaralanma dahil olmak fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere), biz veya tedarikçi söz konusu zararın oluşma ihtimali konusunda tavsiye almış ve kanun yolu yeterli gelmemiş olsa bile sorumlu bulunmamaktayız.

x. site, tarafınıza ''olduğu gibi'' ve ''mümkün olduğu şekliyle'' ve garanti olmaksızın tüm hata ve kusurlarıyla sunulmaktadır. yürürlükte olan kanunun verdiği ölçüde, biz; ticaret, işleyiş, kullanım veya ticari uygulama kaynaklı garantiler ve ticaret, belli bir amaca uygunluk, unvan ve ihlal karşıtı tüm zımni garantiler dahil olmak üzere tüm açık, zımni, meşru veya gayrimeşru garantilerden feragat ettiğimizi bildiririz. burada belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere; sitenin taleplerinizi karşılayacağını, ulaşılmak istenen sonuca ulaştıracağını, herhangi bir yazılım, site, sistem veya hizmet ile uyumlu olacağını veya çalışacağını, kesintisiz işleyeceğini, herhangi bir performans ve güvenilirlik standardını karşılayacağını, hatasız olacağını veya hatalarının ve kusurlarının giderilebilir olduğunu veya giderileceğini garanti etmemekteyiz.

xi. halihazırda belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere (a) sitenin veya buna dahil olabilecek bilgi, içerik, materyal ve ürünlerin müsaitliği veya işleyişi; (b) sitede belirtilen bilgilerin veya siteye sağlanan içeriklerin eksiksizliği, güvenilirliği veya güncelliği (c) sitenin, sunucularının, içeriğin veya tarafınıza tarafımızca gönderilecek elektronik iletilerin virüsten, kodlardan, truva atlarından, solucanlardan, kötü amaçlı yazılımlardan, saatli bombalardan veya diğer zararlı içeriklerden münezzeh olacağı ve (ç) saldırgan, uygunsuz, eksik, sakıncalı veya her türlü uygun görülmeyecek içeriklerle karşılaşmayacağınız garantisini ne açık ne de zımni olarak vermemekteyiz. guideist söz konusu içerikleri desteklememekte ve doğrulukları için kefil olmamaktadır. bundan ötürü siteye riski size ait olmak üzere girmektesiniz.

xii. sitenin veya içeriklerinin kullanımından kaynaklı veya kullanımıyla bağlantılı hiçbir dava, ihmal veya diğer herhangi bir duruma alakalı hiçbir özel, doğrudan, dolaylı veya kasıtlı zarardan veya benzer zararlardan sorumlu olmadığımızı bildiririz. herhangi bir bildirimde bulunmaksızın sitenin içeriğinde ekleme, silme veya değiştirme yoluyla düzenleme yapma hakkımız saklıdır.

xiii. avukat ücretleri dahil (a) site kullanımızdan kaynaklanan; (b) bu sözleşmenin veya herhangi bir kanun ve düzenlemenin tarafınızca ihlalinden kaynaklanan veya (c) üçüncü bir tarafın hakkını ihlalden doğacak tüm talep ve iddialarla ilgili bizi tazmin edeceğinizi ve sözkonusu talep ve iddialardan bizi münezzeh tutacağınızı kabul etmektesiniz.

xiv. bazı devletler/yargı mercileri zımni garantilerin harici tutulmasını veya sınırlandırılmasını, tüketicinin meşru hakları üzerindeki ve doğrudan veya dolaylı zararlar üzerindeki kısıtlamayı kabul etmemektedir, bundan ötürü yukarıda adı geçen bazı mahrumiyetler veya kısıtlamalara tabi olmayabilirsiniz.

4.2. sözleşmede değişiklik

    bu sözleşmeyi herhangi bir zamanda değiştirmek hususunda hakkımız saklıdır. değişimi neyin tanımladığı hususunda takdir yetkisi bize aittir. herhangi bir değişim sonrası sitemizi ziyarete devam etmeniz durumunda, söz konusu değişiklikleri içeren yeni sözleşmeye tabi bulunmayı kabul etmektesiniz. yeni şartları kabul etmemeniz durumunda, siteden istifade edemezsiniz. söz konusu değişiklik tarihleri bu sayfanın en üstünde yazılı olacaktır.

4.3. sözleşmenin feshi

    bu sözleşme, herhangi bir maddesini ihlal etmeniz durumunda guideist tarafından tarafınıza bildirimde bulunulmaksızın fesih edilecektir. sözleşmenin feshinin (sözleşmenin geçerliliği süresince) sizin tarafınızdan ihlalde bulunulmasından veya sözleşme ile ilgili herhangi bir yükümlülüğünüzü yerine getirmemenizden kaynaklanması durumunda kanun ve eşitlik üzerindeki haklarımız kısıtlanmayacaktır.

4.4. sözleşmenin yapısı

i. bu hizmet sözleşmesinin imzalanması veya hizmetlerden istifade etmeniz dolayısıyla guideist ile aranızda herhangi bir ortaklık, aracılık veya işçi-işveren ilişkisi bulunmadığını kabul etmektesiniz.

ii. guideist'in bu hizmet sözleşmesi'yle faaliyette bulunması mevcut kanunlara ve yasal süreçlere tabi olup, bu sözleşmedeki hiçbir madde hizmetlerin tarafınızca kullanımı veya kullanım esnasında tarafınızca verilen veya guideist tarafından toplanan bilgilerle ilgili guideist'in yasal zorunluluğa veya hükümet talepleri veya yasal taleplere uyma hakkını engellemez. yürürlükteki kanun elverdiği ölçüde, hizmetlere erişiminiz veya hizmetleri kullanımızla alakalı herhangi bir iddiayı veya dava talebini, iddiaya veya dava talebine sözkonusu sebebin gerçekleşmesinden iki (2) yıl içerisinde gerçekleştireceğinizi, aksi halde herhangi bir iddiada veya talepte bulunmanızın sonsuza dek mümkün olmayacağını kabul etmektesiniz.

iii. bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin uygulanamaz veya geçersiz hale gelmesi durumunda, söz konusu madde değiştirilecek ve yürürlükteki kanun elverdiği ölçüde maddenin amaçlarını gerçekleştirecek şekle getirilmesi sağlanacaktır. söz konusu madde haricindeki maddeler yürürlükte kalacaktır.

iv. sözleşmede belirtilen durumlar haricinde, herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmesinin veya yerine getirilmesinin talebinin gerçekleşmemesi, bir tarafın herhangi bir zamanda söz konusu yükümlülüğü yerine getirme kabiliyetini etkilemeyecektir, buna ek olarak herhangi bir ihlalden vazgeçme, başka bir ihlalden de vazgeçmiş olma anlamına gelmeyecektir.

v. bu sözleşme, siteyi kullanımınızla alakalı olarak sizin ve bizim aramızdaki sözleşmenin tamamıdır ve aramızdaki önceki veya mevcut yazılı veya sözlü tüm sözleşmelerin üstünde olup, 19/08/2020 tarihi itibariyle geçerlidir.

vi. herhangi başka bir hizmetimizi kullandığınız veya satın aldığınızda, söz konusu kullanımın veya satın alımın gerçekleştiği anda size ileteceğimiz ek sözleşmelere tabi olabilirsiniz.

vii. bu sözleşmede açıkça belirtilmeyen tüm haklar saklıdır.

4.5. yetkili mahkeme ve delil sözleşmesi

    henüz yürürlüğe girmemiş kanunları hariç bu hizmet sözleşmesi türkiye cumhuriyeti kanunları tarafından idare edilmektedir. dostane biçimde çözülemeyen hususlar için istanbul mahkemeleri yetkilidir. herhangi bir anlaşmazlık durumunda tarafların bilgisayar kayıtları veya yazılı belgeleri 6100 sayılı hukuk muhakemeleri kanunu gereği kanıt olarak kullanılacaktır

4.6. rızanız

    sitemizi kullanarak veya hizmetlerimizi satın alarak, bu hizmet sözleşmesi'ni kabul ettiğinizi belirtirsiniz.

4.7. iletişim

    bu hizmet sözleşmesi'yle ilgili sorularınız için, trip@guideist.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 24 saat içerisinde tarafınıza geri dönülecektir.

   

bottom of page